WBJET
1 2 3 >

Bebek Kozmetik

Dünyaya gelen minik canınız olan bebeğinizin doğduktan sonra başlayan yaşam serüveninde sizin de onunla beraber öğreneceğiniz birçok konu olacağı hiç şüphesiz. Her geçen zamanda onunla beraber büyüyecek, sıkıştığınız her konuda onunla beraber bilinçleneceksiniz. Kaygılarınız yaşadığınız her tecrübeden sonra daha da azalacak bu yolda karşılaştığınız her durum size bebeğinize sağladıklarınızla başarma duygusunu tatmanıza sağlayacaktır. Bebek bakımı konusunda bilinçlenme de bunlardan birisidir. Bebek bakımında doğru ürün tercihi, soruna yönelik ürün seçiminde çözüm bulmak sizin anne bebek kozmetik konusunda donanım sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Anne ve bebek arasındaki bu bağın bebek bakımını gerçekleştirirken daha da kuvvetlendiğini biliyor muydunuz? Kurulan her temas, her ten dokunması bebeklerin kendilerini daha güvende hissetmesini sağlarken salgıladıkları hormonlar sayesinde anne ile güçlü bağın oluşmasına ön ayak olur.

Bebeğinizin cildi doğduktan itibaren cilt yapısının gelişiminin büyüme ile gerçekleşecek olmasından dolayı ince ve hassas yapıdadır. Bu yüzden bebek cildinde oluşabilecek tahrişlerin, bebekte görülen kızarıkların veya bebek alerji reaksiyonlarına karşın ürünlerin anneler tarafından seçilip bebeklere uygulanması oldukça önemlidir. 

Peki, bebek kozmetik markaları hangi ürünlerini sunmaktadır? Bebek güneş koruyucuları, bebek nemlendiricileri ve bebek kremleri, hassas ciltli bebek kremleri, pişik kremleri, kuru ciltli bebekler için kremler, bebek vücut losyonu, bebek yağı gibi ürünler bebek kozmetik ürünleri içerisinde yer alır.

Bebek kozmetik seti içerisinde bulunan ürünlerin içeriklerini bilmek anneler için hassas davranması gereken bir konudur. Bebeğinizin cilt sağlığının güvenle oluşturmak için ürünlerin mümkün olduğunda saf ve organik bileşenli olmalıdır. Seçtiğiniz ürünlerin alkol, paraben ve sls içermediklerinden emin olunuz. Bebek kozmetik ürünleri tavsiye edilen ise bitkisel kaynaklı olmalılardır. Aynı zamanda uzmanlar tarafından anne bebek bakım ürünlerin kesinlikle ph oranın kullanımdan önce bilinmesi gerektiği vurgulanır. Sağlık bakanlığı onaylı, testlerden geçmiş ve antialerjik yapıdaki tüm ürünler size ve bebeğinize de iyi geldiği sürece güvenle kullanabilirsiniz. 

Mustela, Bioderma, DalinSebamedUni Baby, Friendly Organic, Bübchen gibi seçilmiş birçok onaylı ürünü bulunan bu markaların Bebek Kozmetik ürünlerini Welcome Baby mağazalarından bulabilir, www.welcomebaby.com.tr adresinden daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum