WBJET

Bebek Telsizi

Bebek telsizleri bir odadan bir başka odaya bebeğin sesini bazen de görüntülerini ileten araçlardır. Bu sayede ebeveynler bebeğinin seslerini istedikleri yerden duyabiliyor, bebeklerine her yerden göz kulak olabiliyorlar.

Bebek Telsiz Modelleri

Bebeklerin ses ve görüntülerini her yerden görüntüleme ve duyurma aracı olan bebek telsizleri iletici ve alıcı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Özellikle bebekleri geceleri alt değişimi besleme ya da annesini yanında isteme durumlarında ve uyandıklarında faydalı olmaktadırlar. Gündüzleri de anne başka bir odada bir işle uğraşırken uyandıklarında, ağladıklarında ve anneye ihtiyaç duyduklarında bebeğin sesini duyurmada faydalıdır. Bebek telsizlerinden en iyi sonucu almak için telsizi bebeğin beşiğinden yaklaşık 3 metre uzaklıkta bir yere koyulması gerekir. Bu şekilde bebeğin her soluğunu, ağlamasını ya da konuşmasını rahatlıkla algılayabilir. Ebeveyn alıcısını ise yatağına yanında yada yakınında bulundurması yeterli olacaktır. Görüntülü telsizlerden kaliteli görüntü alabilmek içi bebeğe yakın yere konulması gerekir. İlk başta deneme yöntemi ile en uygun yakınlığı bulabilirsiniz. Bebekler için önemli olmalarına rağmen telsizler 0 kusurlu değillerdir. Beton duvarlarda sinyalleri kesebilir, kablosuz ağlar ve telefonlar araya girebilirler. Bunların dışında annenin alıcısı komşuda sinyalleri de alabilir. Görüntülü bebek telsizlerin şifresi olmadığı zamanlarda başka insanlar tarafından bebeğin odası izleniyor olabilir. Bu yüzden güvenlik önlemleri olan telsizleri seçmekte fayda vardır.

Bebek Telsizi Fiyatları

Bebek telsizi fiyatları, ürünü özelliklerine göre değişmektedir. Görüntülü olanları sesli olanlarına göre biraz daha pahalıdır. Fakat işlevsellik yönünden de oldukça fonksiyoneldir. Bebeğin odadaki görüntülerin bire bir ebeveynlere gösterdiği için bebeğin güvenliğini tam sağlamaktadır. Sesli telsizler biraz daha ucuzdur. Bebek telsizleri Analog ve dijital olmak üzere iki ayrılmaktadır. Analog telsizler dijitallere göre biraz daha ucuzdur. Fakat ses kalitesi bakımından dijitallere göre biraz daha düşüktür. Analog telsizler sesleri radyo dalgaları ile iletirler ve bu da herkesin sinyali duyabileceğini işaret etmektedir. Fakat dijital olanları sesi dataya dönüştürürler ve başkalarını sizi ve bebeğinizi dinlemelerini engeller. Bebeğini uyurken izlemek isteyeler görüntülü telsizleri tercih etmelidir. Ses ileten telsizlere göre daha fiyatlıdır ve çok yer kaplarlar. Fakat görüntülü telsizler farklı özelliklere sahiptir ve değişik boyutlardaki ekranı ile görüntüyü yakınlaştırdığı uzaklaştırma ve gece- gündüz görüntüleri oluşturma gibi özellikleri bulunmaktadır.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum