WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
269,90 TL KDV Dahil
1 2 >

Bebek Yatağı

Bebeklerin doğumlarından itibaren uykularını almaları ve uykusuz kalmamaları oldukça büyük önem taşımaktadır. Uykusunu iyi alamayan bebek huysuz olurken aynı zaman da iştahtan da kesilmektedir. Bu nedenle uyku düzeninin oturtulması ve bir düzen haline getirilmesi gerekir. Bebeğin uykusunun verimli bir şekil de olması için ise bebeğin yattığı yerin sağlıklı ve yumuşak olması gerekmektedir. Sağlıksız bir ortam da bebek uyuyamayacaktır. Kullanılan ürünlerin bebeğin sırtını ve baş bölgesini ağrıtmayacak şekil de seçilmesi gerekmektedir. Beşik seçimi, yatak seçimi, nevresim seçimleri tüm bu nedenlerden dolayı itina ile yapılmaktadır.

Bebek Yatak Modelleri

Bebeklerin yatakları onların uyku sağlıkları için çok büyük önem taşımaktadır. Kalitesiz bir bebek yatağı bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bilindiği üzere bebekler kemikleri tam olarak sertleşmeden dünyaya gelmektedirler. Bu nedenle bebeğin vücuduna uygun olmayan bir yatak kemik gelişiminin olmaması gereken bir şekilde devam ettirebilmektedir. Bu nedenle bebek yatağı seçimin de anne ve babaların dikkatli olmaları ve seçimlerini yaparken sağlık durumunu ön planda tutmaları gerekmektedir. Öncelikle bebek yatak modelleri dendiğin de ilk akla gelen bebek yatağı modeli ortopedik yaylı yataklardır. Bu yatak modelleri bebeğin sağlığı için oldukça iyi bir seçenek olmaktadır. Ortopedik yataklar sayesin de bebeğin kemik gelişimi sağlıklı bir şekil de ilerleyecek ve bebeğin vücudunun herhangi bir kısmında kemik eğriliği, sertlikten kaynaklı kemik ağrıları oluşmamaktadır. Ortopedik yatağın yumuşaklığın da rahat bir uyku çeken bebekler geceyi mışıl mışıl uyuyarak geçirebilmektedir. Bu sayede huzurlu bir psikoloji ile uyanabilmektedirler. Bebeklerin uykusunu alması aynı zaman da iştahlarının yerin de olmasını ve yemeklerini isteyerek yemelerini sağlamaktadır. Pamuklu yaylı yataklar ise diğer bir yatak modelidir. Pamuksu yüzeyi sayesin de yumuşaklık hissini veren bu yatak modelleri aileler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Fermuarlı yaylı yatak modeli ise fermuarlı olması nedeniyle kullanışlılığını ki katına çıkarmıştır. Temizliğinin oldukça kolay bir şekil de yapılabiliyor olması bu yatak modeline olan talebi günden güne arttırmış bulunmaktadır.

Bebek Yatak Fiyatları

Bebek yataklarının fiyatları kalitesine ve markasına göre değişebilmektedir. Özellikle sağlığı ön plan da tutan bebek yatağı modellerinin fiyatlarının diğer bebek yatağı modelleri fiyatlarına göre biraz daha fiyatlı olduğu görülmektedir. Ancak bunun en başta gösterilebilecek nedeni sağlıklı ürünlerin ham madde fiyatlarının daha yüksek olmasıdır. Yüz liradan başlayan bebek yatağı fiyatları iki yüz elli, üç yüz lira gibi gayet yüksek fiyatlara da çıkabilmektedir. Ancak daha önceden de belirtildiği gibi bu ürünlerin aralarındaki fiyat farklılıkları bebek yatağının modeline, markasına, kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu durum her pahalı bebek yatağının aynı zaman da kaliteli ve sağlıklı olduğunu göstermemektedir. Bu nedenle sadece fiyata bakarak seçim yapmak oldukça yanlış olacaktır. Aileler seçimlerini yaparken pek çok faktörü aynı anda göz önünde bulundurmalıdırlar.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum