Eğitici Kartların Faydaları

Eğitici Kartların Faydaları

Öğrenme sürecinde, çocuğun gelişimi göz önünde bulundurularak ve bu gelişime katkı sağlayacak materyaller kullanılarak, bu sürece destek verilebilir.

Oyun kartları; çocuğun zekâsını, hayal gücünü geliştiren aynı zamanda çocuğun dil gelişimine katkıda bulunan materyallerdir. Eğitici oyun kartları, yapbozlar ve bloklar gibi materyaller okul öncesi dönemi çocuklarının özellikle bilişsel ve psikomotor gelişimlerini destekler. Bebeklik döneminden itibaren çocuğun, simgeleri kullanma, algılama, yeni kavramlar oluşturma gibi bilişsel becerilerinin desteklenmesi için oyun kartlarının kullanması oldukça yararlıdır.

Çocuklar, oyun kartlarını nesnelere göre gruplayarak, zihinsel yeteneklerini geliştirirler. Oyun kartları sayesinde çocuklar; renk, boyut, şekil ve sayısal kavramlarla tanışırlar. Bunun yanında; oyun kartları, çocuğun düşünme, algılama, tanıma, kavram geliştirme, hatırlama gücü, gibi pek çok önemli becerinin gelişmesini sağlar.

Dünyanın birçok yerinde eğitici oyun kartları, çocukların yaratıcılığını ve gelişimini desteklemek amacıyla sıkça kullanılmaktadır. Oyun kartları, aynı zamanda anaokulları ve özel eğitim veren rehabilitasyon merkezleri tarafından da tercih edilmektedir.

Mikado İlk Kelimelerim Flash Kart

Eğitici Kartların Faydaları

 

Mikado Bebeğimin İlk Kartları Flash Kartlar

bebeğimin ilk kartları

Mikado Oyuncaklar Flash Kart

oyuncaklar flash kart

 

 

Uzm. Klinik Psikolog Nilüfer KOCA

 

 

Etiketler: Eğitici, Kartların, Faydaları
Kasım 23, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum