WBJET
1

Çocuk Eğitici Kartlar

Büyüme çağındaki bebeğiniz ve çocuğunuz için, önemli bir materyal de eğitici kartlardır. Çocuk eğitici kartlar ile birçok zihinsel egzersizi, üstelik bunun keyfini çıkararak yapabilir. Çocuk eğitici kartları kullanarak, hafıza gelişimi, sebep sonuç ilişkisi, nesneleri tanıma, renkleri tanıma, birleştirme, ayırma, boyut kavramı gibi birçok beyin jimnastiğini bir arada yapacaktır.

Çocuk eğitici kartların oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Örneğin eşleştirme kartları, ilk yaş döneminden itibaren aynısını bulma ve hafıza becerisi için en çok sevilenlerden biridir. Birleştirme pratiği ve bütün yarım ilişkisi için çocuk eğitici kartları tercih edebilirsiniz. Çocuk eğitici kartlar arasında yavru anne türleri, küçük büyük kavramı çeşitlerini çok sever.

Çocuk eğitici kartların ne işe yaradığını ya da nasıl kullanması gerektiğini bazen açar açmaz anlar. Bazen de ebeveyn olarak sizin yardımınıza ihtiyaç duyar. Çocuk eğitici kartlar ile ilk oynamaya başlayacağı zaman, tam yaşına uygun ve basit işlevleri olan kartlar ile başlamalıdır. Yaşına uygun olmayan kartlar ile çabuk sıkılan çocuk eğitici kartlara karşı olumsuz bir tavır sergileyebilir. Bu sebeple ebeveyn olarak doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Çocuğunuz özellikle 0-4 yaş aralığında oyuncak veya çocuk kitapları seçimini tek başına yapamayacağından, sizlerin doğru yönlendirmeleri çok önemlidir. Çocuk eğitici kartlar sayesinde, hem tek başına hem de birden fazla kişi ile oyun oynama becerilerini de geliştirir. Bu sayede sahiplenme ve paylaşma gibi davranışları da gelişecektir.

Çocuk eğitici kartlar ile farklı oyun ve oyuncaklarını da bir araya getirebilir. Örneğin oyuncaklarının benzerleri sahip olduğu kartlarının içerisinde de varsa, bir oyun kurabilir. Çocuk eğitici kartlarda en çok gerçek resimlerin kullanıldığı temalarla vakit geçirmelidir. Hayvanlarla ilgili bir eğitici kart grubu varsa, bunların gerçek hayvan resimleriyle gösterilmesi, görsel hafızasının gerçeklikle gelişmesini sağlayacaktır.

Çocuk eğitici kartlar denilince aklınıza sadece okul öncesi dönemde kullanılan elemanlar olduğu gelmesin. Bu kartların türevleri aslında yaş sınırı olmayan birçok kart oyunu ve kutu oyunlarında kullanılmaktadır. Kişi ister genç olsun, ister yaşlı olsun, ister çocuk eğitici kartları hayatının her döneminde kullanacaktır.

Çocuk eğitici kartları kullanarak, okul öncesi eğitimde de bir adım önde olabilir. Günümüzde kullanılan birçok eğitim metodunda çocuk eğitici kartları aktif olarak kullanılır. Hatta yabancı dil eğitiminde dahi çocuk eğitici kartlardan yardım alarak daha hızlı ilerleme sağlayabilir. Başında da söylediğimiz gibi özellikle hafıza gelişimi açısından çok önemli elemanlar olan bu kartlar ile tüm eğitim hayatında avantaj sağlayabilir. Kısa süreli ya da uzun süreli hafıza antrenmanları ile özellikle matematik konusunda, satranç konusunda ciddi başarılara imza atabilirler.

Özellikle görsel hafızası gelişmiş olan kişilerin, hayatın birçok alanında, birçok sorunun üstesinden gelebildiği görülmektedir. Bu sayede yolunu kaybetmeyen insanlar, tanıştığı kişileri ya da isimleri unutmayan insanlar, belki tadını unutmadıkları yemekler ile insanın hafızasını ne kadar çalıştırabildikleri ile ilgili olabilir. Bu sebeple çocuğunuzun erken yaşlarda bu becerilerini geliştirecek aktiviteleri, ebeveynleri olarak sıklıkla yapmak karşılığını hayat boyu alabileceğiniz bir davranış olacaktır.

Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz. Eğitici kartlara da, yine çocuğunuzun kitapları kadar değer vermeniz gerekir. Ayrıca eğitici çocuk kitapları reyonumuzu da inceleyebilirsiniz.

Çocuk eğitici kartlar ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Mikado, Eolo, Çiçek Yayıncılık, Net Yayıncılık, Red House, Uno gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum