WBJET

Çocuk Dokun Hisset Kitaplar

Çocuk kitapları içerisinde, çocuk dokun hisset kitaplar özellikle bebeklik döneminde duyu gelişimi için, sıklıkla tercih edilen ve özellik fayda ilişkisi oldukça yüksek kitaplardır. Dokunma duyusu bebeğiniz daha anne karnındayken gelişmeye başlar ve büyüme evresinde de devam eder. Buradaki en etkili yöntem aslında sarılmaktır. Duygusal anlamda çok güçlü bir etkisi bulunur. Ancak dokunma duyusu sadece duygusal açıdan değil, yüzeyleri tanımak içinde gereklidir. Bebeklik döneminde çocuk dokun hisset kitaplar ile bu süreci oldukça verimli geçirebilirsiniz. Bilimsel olarak tanımı bulunan dokunsal ayırt edici sistem, özellikle bebeklik döneminde yapılan geliştirici aktiviteler ile farklı farklı dokulara temas ile gelişim göstermektedir. Aslında bir anlamda sinir sistemini uyarmakta denilebilir. Çocuk dokun hisset kitaplarda bulunan, hem cismen hem de tanım olarak bebeğinizde farkındalık yaratan, duyusal gelişiminde pozitif etkiler gösterecek yöntemler kullanılmaktadır. Bu tip aktiviteler, küçük motor gelişimi içinde oldukça faydalıdır. Çocuk dokun hisset kitapları kullanmak parmak kaslarını aktif olarak kullanması sebebiyle bu becerilerinin gelişiminde size destek olacaktır.

Çocuk dokun hisset kitaplarının içerikleri hayatımızın her alanında karşımıza çıkan temel objelerin tanımlarını gayet net ve basit bir yöntemle bize sunar. Örneğin hayvanlar temalı çocuk dokun hisset kitaplarının içerisinde bir civcivin tüy dokusu, bir tavşanın tüy dokusu karşımıza çıkar. Yine eşya temalı çocuk dokun hisset kitaplarında bir topun dokusu, ya da bir aynanın hem dokusu hem de işlevi karşımıza çıkacak. Bu tipte olan tüm yayınlar ile duyu gelişimi, zeka gelişimi, bilişsel gelişimi, motor gelişimi, dil gelişimi pekiştirilecektir. Çocuk dokun hisset kitaplar, bebeğinizin 0-1 yaş aralığında çok sık kullanacağınız unsurlar olacağından, bebeğinizin kendi kendine ulaşabileceği mesafelerde bulunması, sizin için avantaj sağlayacaktır. Kendi kendine vakit geçirdiği anlarda bile ulaşabiliyor olması, tüm becerilerinin gelişimi açısından önemlidir. Özellikle Çocuk dokun hisset kitapların ve diğer kitaplarının hijyenine dikkat ettiğiniz sürece, bu kitapları ısırması dahi onun gelişimi için sınırlı ölçülerde kalmak koşuluyla engellenmemelidir.

Tüm eğitici çocuk kitaplarında olduğu gibi çocuk dokun hisset kitaplarda da, bebeğinize hikayeleştirebileceğiniz aktiviteler oluşturabilirsiniz. Sadece görsel olarak desteklenen bazı yayınlarda kendi yaratıcılığınızı kullanarak ve ona küçük hikayeler anlatarak oyuna dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu aktivitelerden sonra, onu özellikle takdir etmek için bebeğinize sarılmayı unutmayın. Güven duygusunun pekişeceği en önemli faaliyet sarılmaktır. Size dokunduğu ya da sizin ona dokunduğunuz her an hem duygusal olarak hem de duyusal olarak çok değerlidir. Aynı zamanda seratonin hormonunun salgılanmasını tetikleyeceğinden yaşayacağınız mutluluk paha biçilemez olacak. Son olarak çocuk dokun hisset kitapları kullanmak, bebeğinize sağladığı faydalara ek olarak, kaliteli zaman geçirmeniz açısından da önemli bir aktivitedir. Gelişimini çok hızlı şekilde beslemeniz gereken bebeklik döneminde, bebeğinizle yapacağınız her aktiviteye mümkün olduğunca her çeşit kitabı dahil etmeye çalışın. Tabi bunu yaparken yaşına ve gelişim evrelerine de dikkat ederek, öncelik sıralamasını doğru yapmanız gerekir. Bunu yaparken çocuk dokun hisset kitapları sakın es geçmeyin. Hatta ilk sahip olmanız gereken kitaplar arasında çocuk dokun hisset kitaplara öncelik vermelisiniz. Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz. Çocuk dokun hisset kitaplar ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz.Net Yayıncılık, Mikado, Pearson, gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum