WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
1 2 >

Çocuk Etkinlik Kitapları

Çocuklar küçük yaşta yaptıkları etkinliklerle öğrenmeyi öğrenirler. Kitap çeşitleri içerisinde çocuk etkinlik kitapları, çocuğunuzun dünyasında uzun süreli olarak yer edinecektir. Evde Etkinlik Kitapları, mantık, muhakeme, düşünme becerileri ve dikkat geliştirmektedir. Etkinlik kitapları ile daha 1 yaş döneminde tanışacak ve uzun yıllar kullanmaya devam edecekler. İlk yaş döneminde kullanmaya başlayacağınız etkinlik kitapları çocuk için diğer kategorilerdeki kitapların da eşliğinde çok kıymetli olacaktır. Renkler, hayvanlar, ilk kelimeler, eşyalar, vücudumuzu tanıma gibi çeşitleri saymakla bitmeyecek geniş bir yelpazede öğrenmeye devam edeceklerdir. Özellikle bu dönemde ebeveyn olarak çok dikkatli seçimler yapmalı ve bebeğinizin ilk öğretmenleri olarak bu çocuk kitapları na büyük bir zaman ayırmalısınız. Birçok ebeveyn, bu tip kitapları sevdirdikleri bebeklerinin beslenme zamanlarında dahi kullanarak, beslenme eğitimini de ilerletmiş oluyorlar.

Etkinlik kitapları

Okul öncesi dönemden itibaren çocuk kitaplarının okunması çocuğun duygusal ve psikolojik gelişimine yardımcı olur. Çocuk okuduğunu ve dinlediğini kitabın karakterleri ve kahramanlarını kendisi ile özdeşleştirir. Bu çocuğun empatik düşünebilme becerisi hayal gücünde ve yaratıcı bir birey olmasına katkıda bulunur. Duygusal özellikleri gelişim gösterir. Çocuk başkalarının ne hissettiğini anlama becerisini kazanır ve olaylara farklı bir bakış açısıyla değerlendirmesi çok önemli bir kişisel gelişim göstergesidir. Kitap okumak bu gelişimleri sağlamak açısından oldukça önemlidir. Etkinlik ve eğitici kitaplar, çocukların okuldaki derslerine de destek olarak eğlenceli bir şekilde konuları öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Çocuğun kitap okuması veya dinlemesi çocuğun duygusal olarak rahatlamasında zamanını kaliteli bir şekilde geçirmesine estetik bir bilinç ve farklı bakış açılarına sahip olmasında büyük katkıları bulunmaktadır.

Bu etkinlik kitaplarını ne zaman kullanmaya başlayacağınız sorusunun yanıtı, çocuğunuzun dikkatini çektiği ve kitap ile bağ kurabildiği zaman diyebiliriz. Bebeğiniz konuşmaya başlamadan önce, sizin okuyacağınız ve kılavuzluk edeceğiniz bu kitapları, bir süre sonra tek başına da kullanmaya başlayacak ve aslında birazda o sizi teşvik edecek. Çocuklar etkinlik kitapları ile dersteki becerilerini, duyu gelişimini, hafızasını, görsel zekasını, duygusal zekasını, küçük motor becerilerini ve daha birçok yetkinliğini geliştirecek.

Etkinlik kitapları çocuk için aslında yaş sınırı olmayan uzun süreli kullanabileceği çeşitleri içerir. Yani 1 yaşındaki bebek, 8 yaşındaki çocuk etkinlik kitapları kullanmaya uzun süre devam eder. Örneğin noktaları birleştirme etkinliğini seven çocuk etkinliği kitapları arasından onlarca çeşide sahip olabilir. Özellikle parmak kasları, kalem tutma becerileri için bu tip çocuk kitapları çok faydalıdır. Aynı zamanda konsantrasyon becerisini de geliştirecektir.

Çocuk etkinlik kitabı fiyatları birçok yönden değişkenlik gösterir. Bu kitaplar arasından maket kitabı, yine kız çocuklarına özel moda kitabı gibi seçenekleri tercih etmek, hem keyifli zaman geçirmeleri açısından hem de yaratıcılıklarını geliştirmeleri açısından oldukça faydalı kaynaklara bizi ulaştırmış olur. Yine, kimlikleri tanımaları açısından meslek gruplarını öğreten, bir takım yayınları çocuk etkinlik kitapları çeşitlerinde rahatlıkla bulabilir. Örneğin tiyatro ile ilgilenen, ya da rol yapma yeteneği yüksek olan çocuklar bu kitaplar ile bu yönlerini geliştirebilir. Ya da itfaiyecilere çok ilgili olan bir çocuk aktivite kitapları ndan yararlanarak bu mesleği tanıyabilir.

Okul dönemine gelen çocuklarda, özellikle son yıllarda sıklıkla üzerinde konuşulan dikkat eksikliği konusunda, bu belirtileri gösteren bir çocuk eğitici kitaplardan bir uzman yönlendirmesi ile yardım alarak, kendisini bu konuda geliştirebilir. Okul öncesi dönemde de eğitim kurumları bu tarz yayınlara oldukça fazla önem göstermektedir. Özellikle eğitimciler bu tarz yayınları dikkatle inceleyerek, eğitim materyali olarak kullanırlar. Çocuk etkinlik kitabı ile eğitim öğretim hayatı boyunca hep yakın temas içinde olur. Bu sebeple eğitim hayatında kullanacağı bu tip kitaplara ek olarak, sizlerin de desteklemesi ve yönlendirmesi ile çocuğunuz kendisini daha fazla alanda geliştirebilir. Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz.

Aktivite ve etkinlik kitapları, kaliteli içerikleri ve kaliteli basımlarıyla çok sayıda yayıncı firma tarafından üretilmektedir. Net Kitap, Eolo, Highlights, Çiçek Yayıncılık, Net Yayıncılık, Red House, Galt, Pearson, Red House, İndigo Çocuk, Tiny Love gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby ’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum