WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
432,75 TL KDV Dahil
577,00 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Manuel Göğüs Pompası

Bebeklerin beslenmesinde en değerli kaynak şüphesiz anne sütüdür. Doğum gerçekleşmesinden itibaren başlayan emzirme dönemi, özellikle ilk altı ay bebeğin tek ihtiyacı anne sütü ile beslenmesidir. Eğer annenin süt üretimi devam edip bebek de meme emmeyi sürdürüyorsa emzirme süreci bebeğin iki yaşına kadar anne sütünü almasıyla devam etmektedir. Kimi zaman emzirme süreci beklenilenin aksine kolay geçmeyebiliyor. Çalışan anne iş hayatına devam ederken veya belirli bir sağlık sıkıntısından dolayı emzirme sorunu yaşarken vb. birçok nedenlerden dolayı emziremeyen annelerin yardımcısı göğüs pompasıdır. Bu ürün sayesinde anneler süt sağlama işlemini gerçekleştirirler. Süt pompaları hem annelerin hem de bebeklerin hayatlarını kolaylaştıran bir üründür. Manuel göğüs pompaları olduğu gibi elektrikli pilli göğüs pompaları da web sitemizde mevcuttur.

Göğüs pompası ürünün asıl amacı; memeyi reddeden bebeğin beslenmesini devamlığını sağlama, memede tıkanıklık yaşayan anneleri rahatlatma, annelerin ilk zamanlarda emzirme işlemine adapte süresince üretilen sütün sağılmasını gerçekleştirme, süt miktarını yükseltme ve çalışan annelerin iş hayatında iken bebeklerinin beslenmelerini yanlarında değilken de gerçekleşmesini sağlamaktır. 

Peki doğru göğüs pompası seçimi nedir? Doğru seçim annenin kullanımdan ve rahat etmesinden dolayı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İdeal süt pompası tavsiyesi budur demek doğru bir yaklaşım olmaz. Annenin rahat süt sağması süt pompası seçiminde öncelliktir. Manuel göğüs pompası ve elektrikli süt pompası olarak ikiye ayrılır. Her iki pompa çeşidi de temelde anne memesindeki sütün vakumlama teknikliyle toplanması prensibiyle çalışmaktadır.

Manuel Göğüs Pompaları

Manuel göğüs pompası, elle çalışan göğüs pompasıdır. Manuel süt pompası kullanırken anne, eli ile sağma işlemini yapar.  Göğüs pompasının emzirmeye zararı olup olmaması anneler açısından önemli sorudur. Süt pompası ile süt sağmanın emzirmeye engel olabilecek herhangi olası bir yan etki saptanmamıştır. Aksine süt bezlerine uyarıcı etki yaptığından süt üretimini desteklemektedir. Fakat emzirebilen annelerin ilk tercihlerinin doğal yolla emzirmesi, ancak sütünün çok gelmesi veya bebeğin yanında olmadığı anlarda pompaya başvurmasının daha doğru olacağına eklemek gerekir. 

Göğüs pompası fiyat aralıkları ürünlerin çeşidine ve markalara göre değişiklik göstermektedir. Manuel göğüs pompaları markaları arasında Lansinoh, MamajooMochiPhilips Avent yer alır. Elektrikli süt pompalarından da Lansinoh, Medela, Philips Avent markalarını güvenle kullanabilirsiniz. welcomebaby.com.tr sitesinden ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum