WBJET

9-25 Kg Bebek Oto Koltukları

Bebek ve çocuk alışverişlerinde en zor karar verilen konulardan biri de bebek oto koltukları seçimidir. Söz konusu çocuklarımızın güvenliği olduğunda çok daha temkinli hareket ederiz. 9-25 kg oto koltuk seçerken karşınıza birçok özellik çıkacaktır. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra kolaylıkla almanız gereken oto koltuğa kavuşacaksınız.

Düşük hızlarda sürüyorum, 9-25 kg bebek oto koltuğu ya da her hangi bir oto koltuğu kullanmayacağım diyorsanız şunu da hatırlatmamız gerekmektedir. Eğer bebeğinizi kucağınızda taşırken eğer 50 km/h hızda seyrederken bir kaza yaparsanız bebeğiniz aynı hızda camdan fırlayabiliyor. Avrupa’da yapılan kalite kontrol kurumlarının uyguladığı bu testte ayrıca bir yetişkinin kucağında seyahat eden bir bebeğin, 48 km hızla giden otomobilde çarpışmaya maruz kaldığında, 2,5 tonluk bir basınçla yetişkinin kucağında kaldığı tespit ediliyor. Bu bir binanın üçüncü katından yere düşmekle eşdeğer. Lütfen bebeğinizin sağlığı için kanunen de zorunlu olan bebek oto koltuğu kullanımına özel gösteriniz. Bu test sonuçları çocuğunuzun güvenliği için bebek oto koltuğu nun şart olduğunu gösteriyor. Oto koltukları 0-13 kg oto koltuğu modelleri alışveriş, 0-18 kg oto koltuğu, 9-18 kg oto koltuğu, 9-25 oto koltuğu, 9-36 kg oto koltuğu, 15-36 kg oto koltuğu ve 25-36 kg oto koltuğu olarak satışa sunulmaktadır.

Bebek ve çocuk oto koltuğu seçimi otomobil kullanırken bir kazaya karışma riskiniz mevcut olduğundan hayati önem taşımaktadır. Çocuklar yasal olarak 36 kg ya da 150 santimetrenin altındalar ise oto koltuk ile yolculuk etmek zorundadırlar. 135 cm üzerindeki çocuklar oto koltuğu yerine yükseltici de kullanılabilmektedir.

9-25 Kg Oto Koltukları çocuğun kilosuna göre değişkenlik göstermekle birlikte yaş olarak yaklaşık 9 aylıktan 4 yaşına kadar küçük çocuklar için kullanılabilir. Bu yaşlardaki çocuklar oturabilir, ama güvenli oturma yüzeyine ihtiyaç duyar, bu nedenle bu oto koltukları na çocuk güvenlik koltuğu denir. Yüzü öne dönük olarak kullanılmaya başlandığında, kemerleri yukarı hareket ettiren kuvvetlendirilmiş delikleri vardır. Çocuğu 18 kg ye ve 90 cm oluncaya kadar yüzü öne dönük kullanımda korur. Kilo arttıkça yaklaşık 3-7 yaş arası çocuklar için kullanılabilir. Bu yaşlardaki çocuk serbestçe oturtulabilir, ancak yetişkinler için düşünülmüş emniyet kemeri, tek başına çocuk için gerekli güvenli yolculuğu sağlamaz. Bu nedenle çocuk güvenlik oto koltuğu na ihtiyacı vardır.

Siz de pek çok kullanım avantajı olan 9-25 kg bebek oto koltuğu na sahibi olmak isterseniz Welcome Baby’de ABC Design, Avionaut, Baby2Go, Babyhope, Babyjem, Chicco oto koltuğu, Convers, Inglesina, Maxi-Cosi, Nado, Roomeye, Sevi Bebe, Xero gibi çeşitli markalarının birbirinden güzel ürünlerine ulaşabilirsiniz. Welcomebaby.com sitesinden en güvenli seyahat oto koltukları nı gönül rahatlığıyla seçmek için sitemizi ziyaret edin.

Kategorinin Popüler Markaları

Chicco 9-25 Kg Bebek Oto Koltukları
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum