wbjet

Oyun Halısı

Konu bebek olunca anne baba olmak çok büyük bir sorumluluk demektir. Bebek için, gelişimi için, her şeyin dört dörtlük olması için delicesine sarf edilen çabalarla birlikte gerek el kol hareketlerini düzenleyici, hızlandırıcı olması adına gerek düşünce yapılarını harekete geçirme adına birtakım aktiviteleri barındıran eşyalar vardır ki; bunlardan biri oyun halılarıdır. Oyun halıları özellikle ilk 3 aydan sonra bebeğin içine konulabileceği yumuşak bir özelliktedir. Yanlarında bebeğin ilgisini çekebilecek hayvan figürler, ve oyuncak objeler olur ki; bebek bunlara yoğunlaşarak algı gücünü arttırabilsin. Bebek oyun halısında gün içerisinde en az yarım saat yatırılırsa yaptıkları izlenirse her geçen günde kendini nasıl geliştirdiğini gözle görmek mümkündür.

Oyun Halısı Modelleri

Oyun halılarında oyuncaklar başlangıçta elbette ki bebeğe yabancı gelecektir ancak bebek biraz da anne baba yardımı ile bu korkusunu kısa sürede atabilir ve figürlerin çıkardığı seslerle mutlu olma dönemine geçer. Artık hangi figürden hangi sesin çıktığını bilinçlenerek basmaya başlar hatta hatta o sesi taklit etme dönemi bile gelir. Bebekler için oyun halıları 8.aya kadar rahatlıkla kullanılabilir. Oyun halıları deyim yerindeyse bebekler için kendilerine ayırdıkları zaman dilimi olarak bile tanımlanabilir. Bebekler oyun halılarında aynı zamanda son derece güvendedir, ağlamadan keyiflice vakit geçirecekleri bir alandır. Oyun halıları sayesinde bebekler nesneleri algılamaya başlar, el ve göz kullanma açısından gelişme kaydederler, bebekler doğduktan sonra sadece bir süre uyuyarak bir zaman geçirirler sonrasında artık devamlı oyalanmak istediği bir dönem başlayacaktır. İşte oyun halıları bu fonksiyonlarının gelişmeleri açısından, beyin gelişimleri açısından büyük fark yaratır. Oyun halıları piyasada çeşit çeşit satılmaktadır. Özellikle emniyet açısından ebeveynlerin huzurlu olması adına var olan çeşitler oldukça tatmin edicidir.

Oyun Halısı Fiyatları

Oyun halılarının bir başka önemli özelliği ise kimyasal maddelerden üretilmemiş olmamasıdır, yani alerjik özelliği yoktur. Bu da sağlık açısından önemli bir detaydır. Bebekler unutulmamalıdır ki; oynayarak büyürler, gelişme kaydederler, algılarını kazanırlar ve kazanmalarının yanı sıra her geçen gün de geliştirirler. Bu sebeple yapılan seçimlerle de bu önemli süreci en iyi seçimlerle geçirmek ebeveynlerin asil görevlerindendir. Oyun halısı fiyatları ekonomik olarak geniş ürün yelpazesi ile size sunulur.

1 2 3 >
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum