1

Zıbın

Gebeliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren bebek ürünleri satan mağazaları gezmeye başlayıp bebeğinizin ihtiyacı olan tüm ürünleri istediğiniz renk, desen ve modelde satın almak için sabırsızlanabilirsiniz. Birbirinden farklı modellere sahip olan bebek ürünlerinde kimi zaman kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Her konuda hassas davranarak bebeğinize her şeyin en iyisini sunmaya çaba gösterebilirsiniz. Her alanda olduğu gibi bebek giyim konusunda da ayrı özenir, iyi kalitede üretilen bebek kıyafetlerini bebeğinizin sağlıklı gelişimini sürdürmesi için tercih etmeli ve sağlığına zarar vermeyen malzeme kullanılan bebek giyim ürünlerini minik bebeğiniz için satın almalısınız. Zıbın bebek için üretilen size ve bebeğinize son derece konfor sağlayan ve mutlaka edinmeniz gereken bebek kıyafetidir.

Ebeveyn olarak sorumluklarınızdan birisi de bebeğinize rahat ve güven içinde bir yaşam oluşturmak olduğunu farkında olarak hareket edersiniz ve bu sorumluluk bilinci ile bebeğinize birçok konuda hep en iyilerini sunmaya çaba sarf edersiniz. Anne baba olduktan sonra hayatınızdaki en değerli varlığınız olan bebeğinizin iyi şartlar içinde gelişimini sürdürmesi, sağlıklı bir büyüme sürecini tamamlaması için elinizden geleni yapmak için büyük emek verirsiniz. Her alanda sizin üstün bakımınıza ihtiyaç duyan bebeğinize mümkün olabildiğince hassas davranır, kullanacağınız tüm bebek ürünlerini seçiminde titizlikle incelediğiniz ve emin olduğunuz ürünlerin almak için çok dikkatli davranırsınız. Peki, bebeğinizin ilk zamanlarında en çok kullandığınız ürünlerden zıbın nedir? Zıbın ne için kullanılır?

Gebelik haberini aldığınız anda, bebeğiniz daha anne karnındayken başlayan minik bebeğinizi koruma iç güdüsü ile hareket etmeye başlarsınız. Bebeğinizle olan bu heyecanlı ve bir o kadar da zor maratonunuzda ebeveynlik duygusu sayesinde bir karar alırken birden çok düşünür, en doğrusuna emin olduğunuzda karar kılarsınız. Bebek zıbın takımı alırken de bu hassasiyeti ile hareket eder, satın alırken ürünün içeriğine dikkat etmek istersiniz. Koruma iç güdüsü çok farklı ve yoğun bir duygudur. Size bu süreçte birçok konuda nasıl davranmanız gerektiğiniz konusunda yardımcı bir yol gösterici niteliğindedir. Kendiniz için bir ürün satın alırken düşündüğünüzden çok daha ayrıntılı düşünmenize neden olan bir duygudur. Önemsemediğiniz veya bir şey olmaz düşüncesiyle hareket edememenizi sağlayan etmendir anne babalık iç güdüsü. Kimi zaman fazlaya kaçtığında endişeye kapılmanıza neden olabilirken çoğu zaman doğru kararlar almanıza vesile olan farklı bir duygudur. Bu iç güdü aslında bebeğinizin savunmasız ve sizlerin korunmasına ihtiyaç olduğunu bilmenizden kaynaklanır. Sizin bakımınıza her konuda gereksinim duyan bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılama yolunuzda daima sizin çok daha bilinçli davranmanızı sağlar.

Bebeğiniz narin ve hassas cilt yapısıyla beraber dünyaya geldiğini unutmamalısınız. Bebeğinizin ihtiyaç duyacağı tüm bebek ürünleri alırken bebeğinizin öncellikle sağlığını düşünmelisiniz. Her ürünün kalitesine elinizden geldiğince incelemelisiniz. Üretim aşamasında kullanılan kumaşın, ipliğin, boyanın kalitesinden emin olmadığınız hiçbir ürünü bebeğinizin sağlığına tehlike oluşturmaması adına kesinlikle satın almamalısınız. Hassas tene sahip olan bebeğinize daima birebir temas halinde olan iç çamaşırı olarak da sayılan bebek zıbın alırken çok daha dikkatli davranmalısınız.

Bebeğinizin ilk ihtiyaç duyacağı giysilerden birisi bebek zıbınları ürünleridir. Özellikle ilk aylarda sıklıkla kullanacağının ürünler arasında yer alır. Yeni doğan bebeklerin sürekli üstlerini değiştirmeye ihtiyaç duyarsınız. Terlemeleri, üzerinin kirlenmesi gibi durumlar fazla yaşanır. Body, iç çamaşırı, zıbın ürünleri elinizin hemen altında bulunması gereken elzem bebek kıyafetleridir. Yedekli halde bulundurmanızda fayda olan bebek zıbın takımları sizlere bebek bakımında yardımcı olacak ürünlerdendir. Ayrıca bebek hastane çıkışları modellerini de inceleyebilirsiniz.

Her zaman en çok duyduğumuz bir konu da bebeklerin hassas cilt yapısına sahip olduklarıdır. Narin cilt yapısına sahip olmaları anne karnındaki yaşam süreçlerinden kaynaklıdır. Bebeğiniz anne karnındaki ortam şartlarında hayatını sürdürebilmesi için cilt yapıları dahil tüm yaşamsal faaliyetlerini sürdüren vücut sistemleri bu koşullara göre doğal olarak adaptasyon geliştirir. Anne karnındaki belirli sıcaklıkta dokuz ayını geçiren bebeğiniz dünyaya geldikten sonra dışarıdaki koşullara uyum sağlaması biraz zaman alır. İnce yağ tabakası ile doğan bebeğiniz cildi bu sebeple daha hassastır. Derinin sahip olduğu yağ katmanı normal olması gereken daha az olduğundan tahrişe, alerjik reaksiyon gelişimine ve hastalıklara daha açık olur. Yeterli olmayan yağ oranı sebebiyle bebeğiniz vücut ısı dengesini kurmakta da zorlanır. Üşümeye daha yatkın olan bebeğinizi dışarıdan destekleyerek vücut ısını optimum seviyede tutulmasına yardımcı olmalısınız. Bebek kıyafetleri bu sebeple gerçekten büyük önem taşıyan ürünlerdir. Bebeğinize tam koruma sağlamanız için seçeceğiniz her bebek kıyafetleri o anki ihtiyacını karşılar nitelikte olmalıdır. Bebek zıbın yazılı modellerini de bulabileceğiniz zıbın seçenekleri bebeğinize içlik olarak bebeğinizin üşümekten kurtaracak ve ısı dengesini sağlamasında yardımcı olacak nitelikte bir üründür.

Bebeğinize içlik olarak giydirdiğiniz ve cildine direk olarak temas eden bebek zıbın ürünü bebeğinizin ısı dengesini sağlamasına yardımcı olur. Bebek zıbın atlet ürünleri, teni ile ortam arasında bir ısı kontrolü sağlayarak bebeğinizin üşüme ihtimalinin önüne geçer. Hangi mevsimde olursanız olsun bebeğinizin içinde giydireceğiniz zıbın, body ürünlerini her zaman kullanırsınız. Hem soğuk kış aylarında hem yaz sıcaklarında hem de ilk ve son baharda sürekli bebeğinize giydirebileceğiniz bebek zıbınları son derece kullanışlı ve koruyucu ürünlerdir. Özellikle bebek çıtçıtlı zıbınlar sizlere konforlu kullanım sağlar. Bebeğinizin ısı dengesini kurmasına yardımcı olduğu kadar rahat bir body görevi üstlenerek bebeğinizin içindeyken özgürce hareket etmesine olanak tanır. Aynı zamanda çıtçıtlı bebek zıbın kullanımı esnasında bebeğinizin üzerinin açılmaması, belinin açıkta kalmamasını sağlamasından dolayı sizlerin bebeğinize aklınız kalmamasını sağlayacak ve bebek giyim ürünlerinden en çok kullanacağınız kıyafetlerden biri haline gelecektir. Çıtçıtlı zıbın kullanımı bebeğinizin altını değiştirirken bezine kolay ulaşım sağladığından en kolay ve konforlu bebek giyim ürünüdür.

Bebek çıtçıtlı zıbınlar yeni doğan bebekler için özel üretilen ve kullanımı oldukça rahat zıbın çeşididir. Sürekli üstü kirlenebilen yeni doğan bebeğinizin çamaşırlarını değiştirme ihtiyacını sık sık duyabilirsiniz. Bez değiştirme esnasında bebeğinizin üzerinin çıplak kalmamasına ve soğuk havalarda vücut ısı dengesinin olumsuz yönde etkilenmemesini sağlar çıtçıtlı zıbın modelleri. İsteğinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak uzun kollu, kolsuz veya kısa kollu body çeşitlerinden birisini bebeğinize giydirebilirsiniz. Böylece alt değiştirme esnasında bebeğinizin vücut sıcaklığı dengesini bozmayarak üşütmesinin ve hastalanmasının önüne geçmiş olursunuz. Zıbın takımı bebek için ekonomik fiyatlarda bulabilirsiniz.

Bebek zıbınlar üretildikleri pamuklu kumaş dokuması sayesinde hem iç çamaşırı hem uyurken pijama olarak kullanabildiğiniz işlevsel bir bebek giyim ürünüdür. Üretilen kumaşın kalınlığına göre her mevsim kullanabildiğiniz bebek zıbınları çok sıcak havalarda üzerinde sadece tek parça olarak zıbın giydirmeniz yeterli olacaktır. Yazın sadece zıbın ile bebeğinizi ev içinde bırakabilir, bebeğinizi üşümeden veya terlemeden rahatını sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında kısa kollu bebek zıbın ve kolsuz modellerini tercih edebilirsiniz. Kışın sert geçen hava koşullarında veya soğuk havalarda uzun kollu zıbınları kullanmanız bebeğinizin hastalıklardan korunması adına tercihleriniz arasında olabilir. Özellikle gece uyku esnasında bebeğinizin vücut ısısı düşmeye daha çok meyilli olur tıpkı biz yetişkin bireylerde olduğu gibi. Uykuda vücut sıcaklığını dengede tutması için uzun kollu bebek body veya ayağı patikli bebek zıbın modellerinden tercih ederek bebeğinize giydirebilirsiniz. Çıtçıtlı bebek zıbın ürünleri, pratik kullanımları sayesinde anne babaların kullanmayı en çok tercih ettikleri ürünlerdendir.

Bebek zıbın alırken bebeğinizin bulunduğu mevcut ayı referans alarak kendisine uygun bedendeki ürünleri alabilirsiniz. Yaş aralığına göre ürün almak çoğunlukla sizi yanıltabilir. Çünkü her bebek aynı büyüme hızını gösteremeyebilir, kimileri ileride kimileri geride kalabilir. En doğru beden ölçütü bebek zıbın satın alırken bebeğinizin vücut ölçüleri olur. Yedekte zıbın bulundurmanız bebeğinizin sık sık üzerine ihtiyaç duymanız halinde size pratik erişim sağlar. Ayrıca büyük bedenlerde bebek zıbınları da yedeklemenizde fayda vardır. Her yaş aralığında bulunan zıbın bedenleri bebeğinizin ayına veya kilosuna uygun ebatlardaki ürünleri edinebilirsiniz, rahatça bebeğinize kullanabilirsiniz. Bebek zıbın dikimi sırasında kullanımı pratik olması ve her yaş aralığına uygun boyda zıbının üretilmesi üretici markaların öncellikleri arasında yer alır.

Bebek zıbınları, tulum halinde modellerini de kolaylıkla bulabiliriz. Bebeğinizin yeterli olmayan yağ miktarından dolayı cildi yapısı son derece hassastır. Hassas ciltleri de tahriş olmaya ne yazık ki açık haldedir. Aldığınız bebek zıbınların üretimde kullanılan kumaşları iyi kalitede değil ise bebeğinizin cildinde kızarıklar gelişebilir, ciddi tahrişler oluşabilir. Hatta alerjik reaksiyon gibi daha ciddi sağlık durumları yaşanabilir. Bu sebeple bebeğinize satın alacağınız her üründe olduğu gibi bebek zıbın alırken de %100 pamuk veya organik malzeme kullanılan, doğal içeriğe sahip, yumuşak karar verdiğinizde set içerisinde yer alan ürünlerin her birinin sentetik kumaş olmadığına, renklendirmelerinde kimyasal boyalar kullanılmadığına emin olmalısınız. Özellikle ilk altı aylarında bebekler çok daha hassaslardır ve kullanacağınız her ürün çok daha önemlidir. Kız veya erkek bebek zıbın ürünleri alırken yumuşak olması ve rahatlık sağlaması çok daha önem arz eder. Bebek zıbın satın alırken bu özellikleri göz önünde bulundurmalı, bebeğinize yarar verecek ve sağlığına risk oluşturabilecek hiçbir ürünü almamaya özen göstermelisiniz.

Erkek Zıbın

Erkek zıbın ve kız zıbın olarak cinsiyetlerine özel olarak tasarlanmış iç giyim kıyafetlerini de bulabilirsiniz. Size pratik kullanım sağlarken, birbirinden farklı modellerinden de dilediğiniz renk ve desende satın alabilmeniz için çok çeşitte üretilirler. Doğal, organik kumaş ve çevre dostu boyalardan üretilmiş bebek zıbın ürünlerini tercih etmelisiniz. Kız bebekleri için üretilen kız bebek zıbın modelleri ile erkek zıbın takımları arasında renk farklılıkları olabildiği gibi aynı renk ve desende olanları bulmanız da mümkündür. Soft, düz renklerin daha çok tercih edildiği bebek zıbınlarını dilerseniz yazılı, çiçekli, renkli, desenli, geometrik veya hayvan motifli olanlarını da bulabilirsiniz. Sizlere çok sayıda alternatif çeşit sunan güvenilir markalardan dilediğiniz modeldeki bebek zıbınları satın alabilirsiniz.

Bebek zıbın fiyatları markalar ve ürünlerin farklı tasarımlarına göre değişiklik gösterebilir. Caramell, Mummy’s Baby gibi birçok seçkin markaların kaliteli bebek zıbın ürünlerini ve çok daha fazla ürünleri aile bütçenize uygun fiyat aralıklarında Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kategorinin Popüler Markaları

Caramell Bebek Zıbın Modelleri
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum