wbjet
1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Silver Cap Koruyucu Gümüş Göğüs Kapağı
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş
Silver Cap Koruyucu Göğüs Kapağı Gümüş

Silver Cap Koruyucu Gümüş Göğüs Kapağı (SILVERCAP-1)

Fiyat : 329,00 TL(KDV Dahil)
24 SAATTE KARGODA!

Adet

Artır Azalt

Silver Cap Koruyucu Gümüş Göğüs Kapağı Özellikleri

 

Silver Cap® Nedir?

Silver Cap 3 katmandan oluşur. Dış katmanlar %99,9 gümüşten,iç katman ise bakırdan üretilmiştir. %80,0 ve %92,5 gümüşten oluşan diğer ürünleregöre bu  yapı gümüş iyonlarını serbest bırakmaz. Böylelikle bebeklerin gümüş iyonlarınıemmesine engel olur. Silver Cap, emzirme döneminde test edilen tek ürün olma özelliğine sahiptir. Klinik olarak kanıtlanmıştır.

Silver Cap® Nasıl Çalışır?

Silver Cap, tahriş olmuş göğüs ucunu dış etkenlerden vegiysilerle cilt arasında oluşan sürtünmelerden korur. Göğüs ucuyla kusursuz uyumu sayesindenemli ve düşük oksijenli ortam sağlamaktadır. Bu ortam sayesinde iyileşmehızlanmaktadır. Gümüş kaplaması ise mikro organizmaların çoğalmasını engeller.

Silver Cap® Almanya'da Üretilmektedir ve Türkiye Distribütörü Welcome Baby'dir! 

Ürünün üretim yeri Almanya'dır. Etkisi dünyaca ünlü bu ürünün Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi Welcome Baby'dir.

Göğüs Uçları Neden Çatlar?

Göğüs ucu çatlakları özellikle emzirme dönemi başlangıcındaküçük yırtıklardan oluşur. Emzirmeyi zorlaştıran ağrıların yanı sıra küçükkanamalar oluşmaktadır. Bu küçük yaralanmalar bakteriler için besleyici birzemin sağlamaktadır. Bu durum göğüs bezlerinin iltihap kapmasına (Mastitis)neden olmaktadır. Silver Cap®, ağrısız bir emzirme dönemi geçirebilmeniz içineşlik edici bir tedavi yardımcısıdır.

Silver Cap® Hangi Durumlarda ve Nasıl Kullanılır?

Çatlakları önlemek veya iyileştirmek için emzirme aralarındagöğüs uçlarına yerleştirilmelidir. Öncelikle göğsü temizleyiniz. Gümüş kapağıgöğüs ucuna koymadan önce, bir damla anne sütünü göğüs ucuna dağıtınız.Hamilelikte, doğuma 2 hafta kala, günde 1-2 saatle başlayıp gittikçe artansürelerle takılması tavsiye edilmektedir. Doğum sonrası, emzirme sonrası,  emzirme aralarında mümkün olduğunca göğüstekalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız. Eğer bu şekildeyeterince fayda sağlamadığı hissedilirse, kapakların 1-2 saatte bir çıkarılıpmeme uçlarının yarım saat ile 1 saat havalandırılması önerilir.

Silver Cap® Nasıl Temizlenir?

Tam temizleme için kapları 30 dakika su ve bikarbonatiçerisinde bekletin. 2 kaşık bikarbonatı yarım bardak suda eritin, peşindenkapları yumuşak bir bezle kurutun. Su ile temizleyebilirsiniz. Süt kalıntılarıvar ise katkısız sabun ile yıkamanız önerilir. Silver Cap’ların dezenfekte yada sterilizasyon edilmesine gerek yoktur. Suda kaynatmayınız, sadece yumuşakbezlerle temizleyiniz. Kullanmadan önce sterilize etmeye gerek yoktur. Gümüş,bakterilerin oluşmasını engeller.

Silver Cap® Web Sitesini İnceledin mi?

Silver Cap Türkiye'nin kurumsal web sitesi www.silvercapturkiye.com adresini ziyaret edebilir, ürün ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Dikkat Edilecek Önemli Uyarılar!

Ürün % 99,9 saf gümüşten üretilmiştir ve medikal ürün olarakkaydedilmiştir. Gümüşe karşı bir alerjik durum var ise kesinliklekullanılmaması gerekmektedir. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.

*Klinik Testleri

 • [1] Jacobs A, Abou-Dakn M, Becker K, et al. S3-Leitlinienfür die Behandlung von entzündlichen Erkrankungen der Brust wahrend derStilizeit. AWMF-Richtlinien, [Kurzfassung] Geburtshilfe Frauenheilkd. 2013: 73[12]: 1202-1208.
 • [2] Evalution of the effectiveness of a medical device fortropical use named Silver Cap® for nipple fissure treatment duringbreastfeeding. Departement de Gynecologie et Obstetrique PoliclinicoUniversitario di Sassari - In press - Breastfeeding Medicine.

Kalite Belgeleri

 
 
 
 
 
 
 

 

 
TrendyolCinsiyet
Kadın / Kız
TrendyolRenk
Gri
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum