WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
239,93 TL KDV Dahil
319,90 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
127,92 TL KDV Dahil
159,90 TL KDV Dahil
1

Süt Saklama Poşeti

Yeni doğum yapan anneler, bebeklerinden ayrı kaldıklarında sağdıkları sütleri nasıl saklayacakları konusunda endişe duyarlar. Süt bezleri emzirme anı dışında da sürekli olarak süt üretmeye devam eder ve anne bebeğini beslemediği zamanlarda anne sütünü sağıp saklamak ister. Peki, anne sütü nasıl saklanır? Anne sütü saklama süresi hangi koşullara göre değişiklik gösterir? Anne sütünün bozulmadan saklanması için ne yapılmalıdır? Hangi süt saklama kabı veya süt saklama poşeti kullanımı daha doğru olur?

Anne sütü saklama yöntemleri ebeveynler tarafından doğru uygulanması konusundaki birçok sorunun yanıtlanması ailelerin bilinçli davranması adına bir hayli önem taşımaktadır. Anne sütünün sağılmasından sonra dondurma, depolama ve çözdürme yöntemleri konusunda bilgilenmesi bebeğin doğru beslenmesi açısından oldukça hassas bir konudur. Anne sütü saklama koşulları nasıl olmalıdır sorusunun yanıtı sıcaklık derecelerine göre belirlendiğini söylemeliyiz. Süt pompasından yararlanarak sağılan anne sütü oda sıcaklığında yaklaşık 25 C olan bir ortamda 6 saate kadar besleyici özelliğini korur. 

Anne Sütü Saklama Kapları

Peki, anne sütü saklama kabı için ne tür bir ürün kullanılmalıdır? Strelize olmuş, kapağının kaba iyi oturan, dermatolojik testlerden onaylı sert yüzeyli plastik saklama kapları veya cam saklama kapları kullanılır. Anne sütünün sağım yapıldığı tarih ve saatin yazılması oldukça önemlidir. Süt saklama poşetleri de BPS ve BPA içermeyen materyalden üretildikleri için güvenle tercih edilir. 

Sağılan anne sütü saklanması nerede olmalıdır sorusuna ise 5-6 saate kadar tüketimi gerçekleşecekse oda sıcaklığında durabilir. Buzdolabında 3 güne kadar, derin dondurucu da ise 3 aya kadar anne sütü saklanır. 

Süt saklama poşeti seçimi ise saklandığınız koşullara göre belirlenir. Eğer sağılan anne sütü uzun süre depolanacaksa genellikle süt saklama poşeti tercih edilmektedir. Süt saklama poşetinin kullanımı ise manuel göğüs pompaları ve elektrikli pilli göğüs pompaları ile uyumlu olarak üretilmesinden dolayı kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Poşetlerin içerisine bebeğin bir öğünde aldığı miktar kadar süt ile doldurup saklanmasında ebeveynlere avantaj sağlar. Eğer sağılan anne sütü gün içerisinde hemen tüketilecekse süt saklama poşeti yerine, cam süt saklama kabında muhafaza edilmesi kullanım pratikliğinden daha yararlı olacaktır.

Annelere kullanım açısından pratiklik imkanı sunan Lansinoh, Babyjem, Bebedor, Mamajoo, Philips AventUni Baby gibi seçkin ve güvenle kullanabileceğiniz markaları Welcome Baby mağazaları ve www.welcomebaby.com.tr adresindeki süt saklama gereçlerini kategorisinden inceleyebilir ve kolayca temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum