WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat

Göğüs Pedi

Emzirme döneminde salgılanan hormonlar sayesinde süt bezlerin sürekli çalışması ve emzirme seanslarının sık aralıkla gerçekleşmesi sebebiyle pek çok anne süt sızıntı durumunu yaşayabilmektedir. Göğüs pedi emzirme dönemindeki annelerin en çok ihtiyaç duydukları ürünlerden biridir. Sızan sütün kıyafetlerde oluşturduğu lekelerden belli olmasını engelleme, göğüs ucunun gün boyu kuru kalmasını sağlayarak annenin göğüs sağlığını koruma ve anneye sosyal hayatında rahatlık sağlayan göğüs pedi annelerin kurtarıcısı olmuştur.

Emzirme ve süt sağma işlemleri sonrasında anneler göğüs pedleri kullanarak göğüslerini kuru tutabilir. Göğüs koruyucu pedler, sadece lekelenme problemini ortadan kaldırmakla kalmaz aynı zamanda emzirme süresi dışında oluşan süt salgısını emilmesini göğsün kuru kalmasını sağlar, nem ve sürtünmenin sebep olduğu iltihap ve tahrişi engeller, hijyeni üst seviyeye çıkartır. Ayrıca bu tip bir ihtiyacınız varsa koruyucu göğüs kapaklarını da inceleyebilirsiniz.

Göğsün anatomik şeklini alması, sütyen içinde kaymaması ve kıyafetlerin altından belli olmaması göğüs pedi özellikleri içerisinde yer almaktadır.   Pedlerin iç yüzeyi ekstra yumuşak malzeme ile kaplanmıştır. Çoğu göğüs pedinin içinde saf selülozdan bir dolgu bulunmakta böylece sızıntıyı en iyi şekilde absorbe eden yapıda üretilmektedirler.

Göğüs Ucu Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Peki annelerin bu çok ihtiyaç duyduğu göğüs ucu koruyucu nasıl kullanılır? Göğüs pedini üzerindeki etiketten ayırarak, yapışkanlı kısmı çamaşırınıza gelecek şekilde yapıştırınız. Her emzirmeden sonra veya gerektikçe pedlerin değiştirilmesi hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Anneler tarafından kullanımı oldukça pratik olmasından dolayı süt sızıntılarına karşı geliştirilen alternatif yöntemlerden olan emzirme sütyeni ve göğüs kalkanı ürünlerine nazaran en çok tercih edilen ürün göğüs pedleridir.

Ne kadar süre göğüs pedi kullanılmalı sorusuna en doğru yanıt bebeğin emmeyi gerçekleştirip annenin de süt üretiminin devamı boyunca göğüs pedi kullanımı sürmelidir. Göğüs pedleri çeşitleri ise temel olarak göğüs ucu pedi ve silikon göğüs pedi olarak ayrılır. Göğüs ucu pedi, yüksek emicilik formuyla sızıntıları emerken; silikon göğüs pedi ise göğüs ucu hassaslaşmış veya tahriş olmuş anneler tarafından emzirme esnasında kullanılır.

Göğüs pedi fiyatları markalara göre değişiklik göstermektedir. Lansinoh, BebedorUni BabyPhilips Avent, Dalin, Fresh’n Soft, Mamajoo gibi markaların çeşitli göğüs pedi ürünlerine www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum