WBJET
90,99 TL KDV Dahil
129,99 TL KDV Dahil
192,43 TL KDV Dahil
274,90 TL KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
76,99 TL KDV Dahil
109,99 TL KDV Dahil
1

Göğüs Koruyucu

Her kadının sahip olduğu meme ucu birbirinden farklılık gösterir. Bazı göğüs ucu formları geniş olurken bazıları daha düz ve içe dönük olabilir. Anne olan veya olacak kadınlar için emzirme durumu annenin sahip olduğu göğüs ucunun yapısıyla oldukça bağlantılıdır. Bebeğin anne sütünü tam alabilmesi için meme ucunu kavrayabilmesi büyük önem taşır. Eğer anne fizyolojik olarak düz ve içe dönük göğüs ucuna sahip ise emzirme fonksiyonunu gerçekleşmesinde bazı zorluklar yaşayabilir. Emzirme döneminde bir başa sık rastlanan sorunlardan birisi de meme ucu hassaslaşması, meme ucu çatlakları ve benzeri rahatsızlıklar da anne sütü verirken güçlük çekilmesine neden olabilir. Bunlardan birini dahi yaşayan anneler için geliştirilmiş ürünlerinden birisi olan göğüs ucu koruyucu ve göğüs pedleri kullanmaları tavsiye edilir.

Göğüs koruyucu, annesinin memesini emzirme anında güçlükle kavrayan bebeklerin emmeyi sürdürebilmeleri için tasarlanmıştır. Göğüs ucu koruyucu ne işe yarar?   Bu ürün hem bebeğin rahatlıkla beslenmesine yardımcı olur hem de annenin tahriş olmuş veya çatlamış, hassaslaşmış meme ucunu koruyarak annenin konforunu sağlar. Göğüs ucu koruyucu kapak, aynı zamanda göğüs uçlarını koruyarak bu hassas dönemde annenin bebeğini emzirmeye sürdürmesine yardımcı olur.

Göğüs Ucu Koruyucular Ne Zaman Kullanılır?

Göğüs ucu koruyucular ne zaman kullanılır sorusuna bir diğer yanıt ise prematüre ve düşük ağırlıklı bebeklerin beslenmesinde olur. Prematüre bebeğin bazı refleksleri gelişmediğinden dolayı doğal emme refleksi yeterince güçlü olmayabilir. Bu durumda uzman doktorlar tarafından tavsiyesi ile kısa süreli kullanım uygulanarak bebeğin sütü daha kolay alabilmesini sağlayan ve bebekte emme refleksinin oluşmasında destekleyici olan göğüs koruyucu aparatı kullanımıdır.

Bebeğin annenin göğsünü ve teninin kokusunu hissetmesi için de özel olarak tasarlanan göğüs koruyucuları birçok çeşide sahiptir. Gümüş göğüs kapakları ve silikon göğüs ucu koruyucu kapak meme ucu koruyucu olarak üretiminde en fazla tercih edilen göğüs kalkanı modelleri arasındadır. 

Göğüs ucu koruyucu nasıl kullanılır? Anne sütü birkaç damla meme başlığının iç kısmına konulur. Bu sürtünmeyi önler. Anne sütünden birkaç damlayı, deliklerin olduğu meme kısmının ucuna konulmalıdır. Bu bebeğin silikon memeyi emmesine teşvik eder. meme başlığının ortasından meme başı üzerine yerleştirilmelidir. Emzirmenin sonunda meme ucu ovulmamalıdır. Bu madde kullanımdan sonra steril olarak temizlenmelidir.

Silver Cap, Chicco, Mamajoo, Philips AventLansinoh, Bebedor, Silver Nurse gibi markalar birçok farklı göğüs ucu koruyucuları sunmaktadır.  Birçok marka göğüs ucu koruyucuları ile size bebeğinizi emzirirken kuracağınız bağın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini amaçlar. Kendiniz ve bebeğiniz için en uygun olanını tercih edeceğiniz birçok marka ve ürünleri www.welcomebaby.com.tr adresinden bulabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum